Często ludzie mówią, że pozytywne myślenie nie działa…

A ja pytam:
Jak często myślisz pozytywnie?

Ile razy dziennie? Ile razy w tygodniu, miesiącu, roku?

Badania pokazują, że przez nasz umysł przepływa dziennie ponad 70 tysięcy myśli! I jak Ci się wydaje, jakie to są najczęściej myśli?

Tak. Niestety w większości to myśli negatywne, smutne, obarczone lękiem i wątpliwościami. Dlatego jedna pozytywna myśl nie przebije tej gęstwiny. Ale już powtórzona wiele razy, może zdziałać cuda.

Świetnie to obrazuje ta historia:

„Wyobraź sobie, że zamierzasz wybrać się na spacer w dzikim lesie, ścieżką którą nikt nie szedł od wielu stuleci. Musisz ścinać zagradzające Ci drogę gałęzie, deptać rośliny i trawy.
Wracając później tą samą drogą, możesz spostrzec dróżkę, którą szedłeś kilka godzin wcześniej – tu złamana gałąź, tam zdeptana trawa – ale wymaga to bystrego wzroku.


Następnego dnia ruszasz znów tą samą drogą, podążając tą samą ścieżką, ale tym razem ślad, który wydeptałeś wczoraj, jest łatwiejszy do odnalezienia.
I tak co dnia powtarzasz swoją podróż, poszerzając ścieżkę i ostatecznie tworząc wygodną, widoczną drogę poprzez las”.

Jedna pozytywna myśl faktycznie niczego nie zmieni. Nie wystarczy, żeby przebić się przez gęstwinę innych negatywnych myśli, niewspierających przekonań…

Jeśli jednak powtórzysz ją tysiąckrotnie, systematycznie, przez 365 dni w roku, to stworzysz nową ścieżkę, która z czasem stanie się autostradą.

Jeśli jeszcze połączysz tę myśl z dobrym uczuciami, dobrym samopoczuciem, to poczujesz, że krok po kroku zmienia się Twoje życie.

I to nie są bajki…
Już od dawna wiadomo, że nasz mózg jest neuroplastyczny, a myśli i emocje mogą wpływać na naszą korę mózgową wytwarzając nowe ścieżki neuronowe, nowe nawyki i przekonania. 
Początki nie są łatwe, ale przecież każdy z nas zaczynał kiedyś od pierwszego kroku…
Zacznij i Ty 🙂

Trzymam kciuki!
A jeśli potrzebujesz wsparcia, to służę Ci pomocą.

Dorota – Kreatorka Możliwości i Trenerka Mentalna


Inspiracja: Książka “Odpowiedź”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − cztery =