W jednym ze swoich filmików, Beata Pawlikowska opowiada historię Indian z plemienia Kuna, którzy mieszkali kiedyś w kolumbijskiej dżungli.
Byli tam bardzo szczęśliwi. Niczego im nie brakowało. Nie chcieli niczego zmieniać.

Jednak pewnego dnia, do ich wioski zaczęli przybywać Indianie z innych plemion, którzy szukali dla siebie ziemi i przestrzeni dla siebie. Swoją agresywną postawą, zmusili dotychczasowych mieszkańców do ucieczki, wbrew ich woli.

Indianie Kuna musieli opuścić dżunglę i zaczęli się przedzierać w kierunku gór, w poszukiwaniu nowego miejsca, w którym mogliby się osiedlić. Okazało się jednak, że góry są zimne i nieprzyjazne do zamieszkania. Zmuszeni byli iść dalej.

Gdy wreszcie przeszli przez góry i stanęli na brzegu Morza Karaibskiego, zachwycili się!
Zobaczyli w oddali cudowne, maleńkie wyspy, porośnięte kołyszącymi się palmami kokosowymi, pełne złotego piasku i spokoju.

Postanowili zbudować łodzie i popłynąć na nieznane im wyspy, na których mieszkają do dziś. Na jednych z najpiękniejszych wysp na świecie, o których istnieniu nawet nie wiedzieli.

 

Nas też czasem różne, często trudne doświadczenia zmuszają do zmian, do opuszczenia naszej strefy komfortu. Nie lubimy tego.
Wydaje nam się to bardzo krzywdzące i niezrozumiałe.

Jednak dzięki takim właśnie doświadczeniom, możemy się rozwijać, spełniać swoje marzenia i odnaleźć swoje rajskie wyspy, które gdzieś na nas czekają.

Musimy tylko zaufać, że wszystko dzieje się po coś i na pewno będzie dobrze 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − osiem =