Stres jest jednym z głównych powodów zaburzenia równowagi w organizmie!

Według badań niemieckich naukowców, życie w ciągłym stresie nie tylko odbija się na naszym zdrowiu i sprawia, że stajemy się mniej odporni na choroby, ale również na wyglądzie. Przede wszystkim na skórze, która jako nasz największy wydalniczy organ, pierwsza reaguje na jego szkodliwe działanie.

W jaki sposób skóra pokazuje, że za bardzo i za długo się stresujemy?

Odczuwamy jej pieczenie, przesuszenie lub wręcz przeciwnie – nadmierne wydzielanie sebum, ziarnistość czy wypryski.

Wtedy najczęściej sięgamy po regenerujące kosmetyki albo odwiedzamy gabinety kosmetyczne, aby ją ratować, czyli zwalczamy objawy.
Najważniejsze jest jednak zadziałanie od wewnątrz, czyli oczyszczenie, dożywienie i wytonizowanie organizmu (np. poprzez stosowanie Alveo), no i oczywiście relaks 🙂

 

Dlaczego jeszcze stres przyczynia się do problemów ze skórą?

Długotrwały stres zaburza funkcjonowanie przysadki mózgowej, co z kolei powoduje zaburzenia w gospodarce hormonalnej. A to stanowi jedną z przyczyn powstawania trądziku, na który coraz częściej skarżą się kobiety po 30-tym roku życia!

Pamiętajmy też, żeby w sytuacjach stresujących (a najlepiej jeszcze wcześniej), dostarczyć organizmowi niezbędnych antyoksydantów, takich jak witamina C czy selen, które zapobiegną lawinowemu namnażaniu się wolnych rodników i pomogą nam wrócić do równowagi.

Ważne są również witaminy z grupy B, które są pochłaniane przez organizm podczas stresu, a których niedobór przyczynia się do stanów zapalnych skóry, swędzenia i zaczerwienienia.

Dlatego warto znaleźć sposoby na radzenie sobie ze stresem i z nich korzystać. Warto nauczyć się przede wszystkim utrzymywać równowagę pomiędzy pracą a wypoczynkiem i docenić moc snu, bo wtedy nasz organizm będzie miał możliwość zregenerowania się i znacznie łatwiej nam będzie radzić sobie w sytuacjach stresujących.

Sposobów na radzenie sobie ze stresem jest mnóstwo i każdy z nas może znaleźć coś dla siebie.
A o tym, dlaczego np. warto się całować i kupić sobie kota 🙂 pisałam tutaj:
bit.ly/sposobynastres

 

A jakie Ty masz ulubione i sprawdzone sposoby na stres?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − piętnaście =