Z pewnością wszyscy się zgadzamy z tym, że woda jest ważna. Świadczy o tym choćby fakt, że bez jedzenia człowiek potrafi przeżyć kilka tygodni, a nawet dłużej, a bez wody zaledwie kilka dni. Czy zastanawiamy się jednak nad tym, jaki wpływ na nasze zdrowie i życie może mieć zwykła woda?
Zdaniem irańskiego lekarza Fereydoona Batmanghelidj, woda ma życiodajną moc. Odkrył ją przez przypadek podczas pobytu w więzieniu. Cierpiącemu na wrzody żołądka współwięźniowi, polecił wypicie 2 szklanek wody i ból przeszedł w ciągu… 8 minut! To skłoniło go do zrobienia badań. Kurację wodą wypróbował na 3000 więźniach. Zalecał swoim „pacjentom” picie 1-2 szklanek wody co 3 godziny. Efekty były niesamowite!
Wyniki swoich badań opublikował w czasopiśmie Journal of Clinical Gastroenterology w czerwcu 1983 roku.

Na temat wody napisał kilka książek. Jego dewiza brzmi:

„Nie jesteś chory, jesteś spragniony. Nie traktuj odwodnienia lekami”.

Według jego opinii, gdy ciało jest odwodnione, to sygnalizuje to bólem. Dlatego, gdy boli nas głowa, to zanim sięgniemy po tabletkę przeciwbólową, warto wypić szklankę wody. Jego badania pokazują, że woda może pomóc leczyć migrenę, zgagę, nadciśnienie, itp.

Wiele chorób zwyrodnieniowych, w tym astma, zapalenie stawów, nadciśnienie, cukrzyca wieku dorosłego, toczeń i stwardnienie rozsiane mogą mieć swoje źródło w odwodnieniu…

Wody potrzebują nasze organy wewnętrzne. Wody potrzebuje przede wszystkim śluzówka żołądka, która jest mocna wtedy, gdy jest dobrze nawodniona. Potrzebuje jej wątroba, która dzięki wodzie łatwiej radzi sobie z toksynami, wypłukuje je i wydala z organizmu.

Po czym poznać, że jesteśmy odwodnieni? Odczuwamy zmęczenie, suchość skóry, zmniejszone wydalanie moczu, który zabarwia się na kolor ciemnożółty lub nawet pomarańczowy, suchość błon śluzowych w jamie ustnej i nosa, zmianę ciśnienia krwi, zaparcia. Może pojawić się ból głowy, ból pleców i inne.

Nie czekajmy na pojawienie się uczucia pragnienia. Jeśli jesteśmy spragnieni, to znaczy, że komórki są już odwodnione. Suchość w ustach powinna być traktowana jako ostatnia zewnętrzna oznaka odwodnienia, a nie pierwsza!

Nie bez znaczenia jest również to, jakiej wody używamy. Słynny bakteriolog Louis Pasteur powiedział, że „pijemy 90% naszych chorób”. Zadbajmy więc o to, aby woda pochodziła z dobrego źródła. Dr Batmanghelidj polecał wodę źródlaną albo kranową, uzyskaną najlepiej drogą odwróconej osmozy. Warto dodawać do niej szczyptę dobrej soli – himalajskiej lub kłodawskiej, aby uzupełniać mikroelementy.

Będąc już w temacie wody, to warto wspomnieć także o Masaru Emoto, japońskim naukowcu, który udowodnił, jak ogromny wpływ na nasze życie ma woda. Badając przez wiele lat kryształy zamrożonej wody, odkrył, że zmieniają one swój wygląd w zależności od czynników zewnętrznych.
Swoimi badaniami udowodnił, że pełne miłości słowa (np. miłość i wdzięczność, dziękuję, przepraszam, jesteś piękna, anioł), harmonijna muzyka (Beethovena, Mozarta) , dobre myśli i uczucia sprzyjają tworzeniu się pięknych, regularnych kryształów. Natomiast słowa negatywne (ty głupku, jesteś obrzydliwy) powodowały, że kryształy w ogóle się nie wytworzyły lub były ciemne, nieregularne i brzydkie.

woda.jpg

Co to oznacza dla nas, ludzi? Przecież w 70% składamy się z wody, prawda?
Oznacza to, że woda nie tylko daje nam zdrowie, ale również poprzez pozytywne słowa, myśli i uczucia, może w istotny sposób wpływać na nasze życie, relacje z ludźmi, a także na przyszłość naszą i naszej planety.
Polecam serdecznie książkę Masaru Emoto „Tajemnice wody”, bo zamieszczone w niej zdjęcia zamrożonych kryształów wody, dają wiele do myślenia …

Może zatem warto, zanim wypijemy szklankę wody, wypowiedzieć parę miłych słów? Nieważne czy w to wierzymy czy nie, przecież to nic nas nie kosztuje…

Na zdrowie!

woda 2.jpg

http://www.watercure.com/about_dr_b.html

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2829704?dopt=Abstract

http://www.nutao.pl/masaru-emoto-woda-reaguje-na-nasze-mysli-i-slowa/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =