Tak wielu z nas ma dzisiaj problemy ze stawami, chrząstkami, kośćmi, mięśniami, brakiem energii czy zaburzeniami koncentracji.

Skąd one się biorą?

Wiemy już przecież, że mamy się zdrowo odżywiać, ale wiemy też, że zmiana naszych nawyków żywieniowych nie jest łatwa..
Wielu z nas ma też świadomość potrzeby suplementowania się, bo niestety w codziennym pożywieniu najczęściej nie dostarczamy sobie wszystkich składników odżywczych.

Coraz częściej spotykam osoby, które stosują różne produkty witaminowe czy mineralne. Jednak suplement a suplement to czasem ogromna różnica. Nie każdy będzie dla nas dobry, bo jego skład czy forma może po prostu nam nie odpowiadać.
Przykładem może być wapń, którego nieodpowiednia postać może spowodować, że zamiast wzmacniać nam kości, będzie odkładał się w nerkach…

I w tym właśnie tkwi  problem. Nie dość, że nie dostarczamy sobie wystarczającej ilości witamin i minerałów, stosujemy nieodpowiednie suplementy, to jeszcze żyjąc w stresie i pijąc po kilka kaw dziennie, skutecznie się pozbywamy cennych składników odżywczych z naszego organizmu, zwłaszcza magnezu.

Wiecie dlaczego tak ważny jest dla nas magnez?
A zwłaszcza jego prawidłowy stosunek do wapnia?

Magnez jest pierwiastkiem, który znajduje się w każdej pojedynczej komórce (jego stężenie jest tam 10-15 razy wyższe niż w krwi). Uczestniczy w przemianie węglowodanów, białek i tłuszczów, aktywizując do działania ponad 300 enzymów.

Ma ogromny wpływ na jakość naszych kości i zębów. Odgrywa ważną rolę przy skurczach mięśni, w tym także mięśnia sercowego. Działa na mięśnie odprężająco, usuwając bóle i likwidując zmęczenie. Wpływa na prawidłowy proces krzepnięcia krwi. Działa uspokajająco, nie powodując przy tym spadku koncentracji. Zapobiega stresom i bólom głowy. W odpowiedniej dawce zapobiega występowaniu kamieni nerkowych, dzięki temu, że kontroluje poziom wapnia.

Po czym poznać, że brakuje nam magnezu?

 • szybko się przemęczamy, mamy częste bóle głowy i problemy z koncentracją
 • cierpimy na bezsenność i poranne zmęczenie
 • możemy mieć kołatanie serca
 • jesteśmy bardziej podatni na stres, wahania nastroju i stany depresyjne
 • mamy skłonność do płaczu
 • możemy zaobserwować drgające powieki
 • możemy mieć skurcze i drżenie mięśni
 • mogą nam wypadać i rozdwajać się włosy i paznokcie

Wapń z kolei jest niezbędny do zachowania prawidłowej budowy zębów i kości, pomaga neutralizować wewnętrzne środowisko organizmu i przekształcać impulsy nerwowe. Jest bardzo potrzebny do prawidłowego wchłaniania witaminy B12, a w połączeniu z magnezem pomaga przy skurczach mięśniowych oraz neutralizuje kwas mlekowy.

Wapń znajdujący się w płynie ustrojowym jest przewodnikiem impulsów elektrycznych.
A wiecie, że w tej formie wapń nie może być magazynowany i trzeba go wciąż dostarczać organizmowi?
Jest to ogromnie ważne, bo jeśli układ nerwowy zostanie uszkodzony na skutek niedoboru wapnia, to nie pomoże mu już żadna ilość dostarczanego później minerału…

Skąd wiemy, że może nam brakować wapnia?

 • możemy być nadpobudliwi
 • możemy mieć kłopoty ze snem, problemy żołądkowe, bóle stawów
 • mogą występować niekontrolowane skurcze mięśni, zaburzenia rytmu serca, zawroty głowy
 • może pojawić się odwapnienie kości, które staną się łamliwe, a w zębach pojawią się dziury
 • kobiety mogą zaobserwować gwałtowniejsze formy napięcia przedmiesiączkowego

 

Wiecie, że kiedy wapnia jest zbyt wiele w organizmie, to magnez może się nie wchłonąć lub nie zadziałać w odpowiedni sposób?

Dlatego tak ważny jest właściwy stosunek wapnia do magnezu. Między innymi dlatego, że są antagonistami i spełniają odmienne funkcje w organizmie.
Ważna jest również forma minerałów występująca w danym produkcie. Chodzi mi nie tylko o to, że w formie płynnej będą znacznie łatwiej przyswajalne niż w tabletce, ale również o to, czy to będzie np. węglan, cytrynian, bursztynian, mleczan czy glukonian.
Nie każda postać wapnia i magnezu wchłonie się prawidłowo do naszego organizmu. Jeśli np. mamy słabe soki żołądkowe, to w szczególności powinniśmy zwrócić na to uwagę, gdyż nieprawidłowa forma minerałów może w ogóle nam się nie wchłonąć albo odłożyć nie tam gdzie trzeba.

Dlatego zanim zaczniecie stosować jakikolwiek suplement, sprawdźcie jaki ma skład!

 

W produkcie Onyx Plus Flexi znajdziecie wapń i magnez w postaci mleczanów i glukonianów.  Ich stosunek wynosi 1:2, czyli dwa razy więcej jest magnezu. W codziennej, zalecanej dawce 15 ml znajduje się 200 mg magnezu i 100 mg wapnia.

Co jeszcze znajdziemy w Onyx Plus Flexi?

 • Zhydrolizowany rybi kolagen(1200 mg), czyli pozakomórkowe, nierozpuszczalne w wodzie białko, które jest podstawowym budulcem tkanki łącznej.
  Kolagen jest odpowiedzialny za elastyczność i jędrność oraz właściwe nawilżenie skóry, a jego
  niedobór jest związany ze starzeniem się i tworzeniem zmarszczek.
 • Witamina D3 (1000 IU)
 • Kwas hialuronowy (12 mg), którego koncentracja w tkance łącznej wpływa na prawidłowe funkcjonowanie stawów. Może wiązać duże ilości wody, tworząc dla tkanek wilgotne środowisko, które jest niezbędne do regeneracji komórek. Przyczynia się dzięki temu do szybszego gojenia się uszkodzonych komórek. Ma również działanie przeciwbólowe.
 • żywica z Boswellia Serrata – jest najczęściej stosowaną rośliną w profilaktyce i leczeniu chorób stawów. Skutecznie leczy stany zapalne i obrzęki stawów.
  Ze względu na silne działanie przeciwzapalne, jest również bardzo skuteczna w leczeniu chorób zapalnych jelit, takich jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego czy choroba Leśniewskiego-Crohna.
  Zmniejsza poziom cholesterolu we krwi nawet o 48%.
  Boswellia jest stosowana przy zaburzeniach pamięci. Badania pokazują, że może skutecznie chronić komórki mózgu przed udarem!
  Poprawia również elastyczność skóry i spowalnia proces starzenia.
 • owoc czarnego bzu

 • korzeń Czarciego Pazura – skutecznie wpływa na zmiany zwyrodnieniowe w stawach czy kręgosłupie.
  Jego ekstrakt łagodzi ból, stany zapalne i przyspiesza proces gojenia. Jest polecany sportowcom, którzy po intensywnych ćwiczeniach mogą czuć bóle stawów i napięte ścięgna.
 • ekstrakt z kory Białej Wierzby – ma działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, może ograniczać rozmnażanie się niektórych drobnoustrojów. Jest stosowany w leczeniu dny moczanowej, chorobach reumatycznych i niektórych chorobach skóry.

 

Onyx Plus Flexi polecany jest przede wszystkim:

 • osobom prowadzącym aktywny tryb życia z dużą ilością ruchu
 • nastolatkom potrzebującym solidnej porcji składników odżywczych
 • sportowcom do odpowiedniej regeneracji tkanki mięśniowej i kostnej
 • osobom dbającym o wygląd skóry i włosów
 • wszystkim dbającym o odpowiednie odżywienie swojego organizmu

Nie należy stosować u osób z przewlekłymi problemami żołądkowymi i wrzodami żołądka, a także u osób z kamicą żółciową i uczulonych na którykolwiek ze składników produktu!


Podsumowując:
W jaki sposób składniki Onyx Plus Flexi wpływają na nasz organizm?

 • Wzmacniają masę kostną
  Dzięki znakomitej proporcji wapnia i magnezu (1:2)
 • Zapobiegają skurczom i sztywności mięśni
 • Odżywiają stawy
  Dzięki zawartości kolagenu i kwasu hialuronowego
 • Poprawiają jakość skóry i włosów
  Dzięki kolagenowi, który jest odpowiedzialny za jędrność, elastyczność i odpowiednie nawilżenie skóry
 • Wzmacniają serce
  Dzięki zawartemu magnezowi usprawnia jego funkcje
 • Łagodzą kontuzje
  Mają pozytywny wpływ na regenerację przy złamaniach lub uszkodzeniach mięśni, stawów, kości i chrząstek
 • Łagodzą stany zapalne
  Dzięki zawartym ekstraktom ziołowym

 

Dla mnie ważne jest to, że wszystkie składniki są w postaci płynnej, czyli najbardziej przyswajalnej dla naszego organizmu. Znajdują się w ciemnej, szklanej butelce, co zapewnia czystość składu produktu i zapobiega zachodzeniu niechcianych reakcji chemicznych pomiędzy poszczególnymi składnikami.

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące tego produktu, to chętnie odpowiem 🙂

 

 

p.s. Jeśli zainteresował Cię produkt, to zapraszam tutaj:
http://bit.ly/AkunaZdrowie🙂

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 4 =